Заява Асоціації грузин України "Іберієлі"

10-09-2018, 15:05

Грузинський культурно-освітній центр в м. Києві, що існує на базі Асоціації грузин України "Іберієлі", вповноважений повідомити вас, що останнім часом в Україні, у Києві та інших містах, поширюється інформація щодо створення так званих студій та ансамблів грузинських танців.

Нагадаємо вам, що інформації того чи іншого типу не відповідають дійсності.

Декілька так званих студій використовують відеоматеріали ансамблів грузинських танців, що вже давно існують в Україні, видаючи їх за свої. Поширюється також помилкова інформація, що наче грузинська діаспора України існує за підтримки національного грузинського балету ''Сухішвілі'' і запрошують до цих ансамблів охочих вивчати грузинські танці.

Наша організація засуджує і відмежовується від таких авантюрних вчинків і закликає всіх, хто серцем прагне ''причаститися'' до грузинської культури, в першу чергу, уважно перевіряти схожу інформацію, і лише потім прийняти відповідне рішення.

Ми неодноразово робили заяви щодо того, що такі студії не мають ніякого звязку з грузинською культурою. Викладається матеріал, що має сумнівну і низькоестетичну цінність, що і танцями навіть не можна назвати...тацювальні костюми ж не відповідають традициійно грузинським.

Ми вважаємо за свій обов'язок попередити суспльство, що в багатьох випадках ми маємо справу зі звичайною фінансовою авантюрою. На жаль, наша громадська організація не вповноважена забороняти комусь засновувати студії чи ансамблі. Але ми обов'язково звернемось до відповідних структур, щоб перевірити легальність існування таких організацій та їхню діяльність в Україні, аби захистити грузинську культуру від авантюристів. Це святий обов'язок кожного з нас!

Грузинський культурно-освітній центр в м. Києві, де працюють визнані, досвідчені, заслужені педагоги, вже більше двядцяти років популяризує грузинську культуру в Україні. Наша організація існує за підтримки Посольства Грузії в Україні та Міністерства культури України.

Вивчаймо грузинську мову та танці від заслужених грузинських педагогів, які мають належну кваліфікацію та досвід.

З повагою,

Асоціація грузин України "Іберієлі",

Грузинський культурно-освітній центр в м. Києві.