У Києві пройде VIII Фестиваль грузинської культури

28 травня 2017 року о 18.00 в приміщенні Центрального будинку офіцерів Збройних Сил України (вул. Грушевського, 30/1) відбудеться VIII Фестиваль грузинської культури, присвячений 26-ій річниці Незалежності Грузії.

Основною подією фестивалю стане святковий концерт, в якому візьмуть участь ансамбль грузинських народних танців «ІБЕРІЄЛІ», фольклорний ансамбль грузинського культурно-освітнього центру, виконавці Шмагі Тагіашвілі і Кеті Шамугія та ін.

Також під час концерту виступить відомий етно-джазовий колектив IRIAO з Грузії. В основі репертуару музикантів - автентичний грузинський фольк, вплетений в фантастичний джаз, а також відома грузинська поліфонія - унікальне явище, визнане ЮНЕСКО культурною спадщиною людства. За кілька років свого існування колектив здобув не лише високий статус в авторитетних джазових колах, а й любов слухачів у Грузії, Литви, Естонії, Угорщини, Франції, Швейцарії, Індонезії, США.

В рамках фестивалю буде облаштована виставка грузинських виробів, створених власноруч майстрами, а також пам’ятних сувенірів.

На Фестивалі будуть присутні Надзвичайний і повноважний посол Грузії в Україні пан Міхеїл Уклеба, Міністр культури України Євген Нищук та інші офіційні особи урядів Грузії і України.

Організатори Фестивалю - Всеукраїнське громадське об’єднання «ГЕОРГІЯ», Асоціація грузин України «ІБЕРІЄЛІ» при підтримці Міністерства культури України та Посольства Грузії України.

«Відзначивши двадцятиріччя з дня заснування першої грузинської громадської організації в Україні, ми з ще більшою енергією взялися реалізовувати як відомі, так і нові проекти, - каже Бесік Шамугія, президент Всеукраїнського громадського об’єднання «ГЕОРГІЯ». - Це Фестиваль грузинського кіно, «Тбілісоба» на Андріївському, журнал «Сакартвело», День грузинського національного одягу і, звичайно ж, фестиваль грузинської культури. У цьому році кількість охочих відвідати фестиваль, перевершила усі наші очікування. Грузинська діаспора в Україні активно розвиває грузинські традиції, культуру, мову, мистецтво та дружні відносини між двома народами, щоразу відкриває нові можливості для всіх, хто хоче відчути нашу культуру» - Зазначив президент об'єднання Бесік Шамугія